Apartmán, Moskva


Miesto:
Moskva, Rusko
Úžitková plocha:
130m2
Projekt:
2014
Projekt team:
Rado Buzinkay, Andrej Ferenčík, Jakub Viskupič, Martin Smerek

Veľkorysý trojizbový byt s podkrovným charakterom sa nachádza v novostavbe bytového domu v Moskve a vznikol spojením dvoch menších bytových jednotiek. V centre interiéru sa nachádza jadro, ktoré spolu so vstupom do bytu determinovalo výslednú dispozíciu. Jednotlivé miestnosti dodatočne presvetľujú strešné okná.

Zo vstupnej haly je prístupná obývacia izba s jedálňou a kuchyňou. Kuchyňa a vstupná hala sa nachádzajú v časti bytu s najvyššou svetlou výškou, čo dovolilo vytvorenie zníženého podhľadu s ukrytou klimatizačnou jednotkou a úložným priestorom. V strede bytu sa v nadväznosti na jadro nachádzajú dve samostatné kúpeľne, WC a práčovňa. Do oboch spální sa vstupuje z obývačky a kuchyne cez šatníkové chodby. Z chodieb sú zároveň prístupné kúpeľne a WC.

Materiálové a farebné riešenie ako aj výber nábytkov je výsledkom intenzívnej komunikácie s klientom. Obývacej izbe dominuje sedacia súprava Zanotta Pianolato a kreslo B&B Italia Husk. Kuchyňa je v dyhovanom prevedení a kombinuje žltozelený a orechový odtieň. Stena pri jedálenskom stole je obložená bielym dreveným obkladom v obdĺžnikovom rastri. Rodičovská spálňa je v decentnom prírodnom tóne šedých a hnedých odtieňov dreveného dubového obkladu a čalúnenia. Mäkkosť izbe dodáva koberec s dlhým vlasom v šedom odtieni. Detská spálňa má výraznejšie farebné riešenie a dominuje tu masívny drevený obklad a kreslo B&B Italia Husk s oranžovým textilným sedákom. V rodičovskej kúpeľni sú steny obložené tmavším vápencovým obkladom v hnedom odtieni a na podlahe sa nachádza svetlá vápencová dlažba. Kontrast oboch povrchov dopĺňa akcent do čierna morených skriniek. Detská spálňa je v porovnaní s rodičovskou spálňou farebne výraznejšia. Dominuje tu žlto-šedo-biela mozaika Mutina TEX v kombinácii s čiernym veľkoplošným obkladom Levantina Techlam a svetlým vápencovým povrchom stien a podlahy.

FaLang translation system by Faboba