Mezonet Dlhé diely


Miesto:
Bratislava, Slovensko
Úžitková plocha:
230,8m2 + 50,6m2 (T) + 149,5m2 (Z)
Realizácia:
Október 2011
Fotografie:
Pavel Meluš
Projekt team:
Rado Buzinkay, Andrej Ferenčík, Jakub Viskupič

Bytový komplex Condominium Renaissance, postavený v roku 2008 (architekti Ľubo Závodný a Juraj Polyák), je situovaný v západnej časti Bratislavy. Pozemok na južnom svahu Dlhých Dielov ponúka nerušený výhľad na Karloveské rameno, Dunaj a jeho lužné lesy. Mezonetový byt na najnižších podlažiach domu je čiastočne zapustený do terénu, v interiéri to však vôbec necítiť. Vďaka perfektnej orientácii, fantastickému výhľadu a veľkej záhrade byt pôsobí skôr ako vila.

V rámci dispozičných zmien pribudol veľký šatník pri vstupe do bytu, pôvodne priechodná kuchyňa bola uzavretá a vznikla komora, prístupná priamo z kuchyne. Na poschodí spojením dvoch menších spálni vznikla hlavná spálňa so šatníkom a vlastnou kúpeľňou.

Výber materiálov a farieb, použitých v interiéri mezonetu, je do veľkej miery výsledkom plánu majiteľa byt prenajímať. Prírodné dubové podlahy v kombinácii s nábytkom z jaseňovej dyhy, biele steny a prírodné textílie tvoria elegantnú a útulnú atmosféru, pričom zároveň nechávajú dostatok priestoru na dotvorenie priestoru budúcim nájomníkom.

Interiér dopĺňajú nastenné maľby od Juraja Serwa Hubinského, ktoré sa ako motív objavujú nielen na dvojpodlažnej stene za schodiskom, ale aj v spálni a komore.

FaLang translation system by Faboba