Tri veže


Miesto:
Bratislava, Slovensko
Úžitková plocha:
242,1m2 + 198m2 (T)
Realizácia:
December 2013
Fotografie:
Ľubomír Vladár, MM
Projekt team:
Rado Buzinkay, Andrej Ferenčík, Jakub Viskupič

Mezonet na 23. podlaží bytového domu s panoramatickým výhľadom a obrovskou terasou.

Keďže sme pre investora už navrhovali dom, mali sme predstavu o jeho spôsobe života a tomu sme prispôsobili aj dispozičné riešenie bytu. Spodné podlažie funguje ako jeden preplávajuci priestor, obývačka plynule prechádza do spoločenskej miestnosti s billiardovým stolom a obrovskej terasy s neskutočným výhľadom, jacuzzi a sedením s grilom - jednoducho všetko prispôsobené na dokonalú party. Naopak hore úplné súkromie s (hlavne večer) efektným pozadím. Master bedroom s otvoreným šatníkom a kúpeľňou riešenou ako súčasť spálne - na zvýšenom stupni uložená samostatne stojaca vaňa s výhľadom na pol Bratislavy.

Zadaním investora bol elegantný, nadčasový, na kvalite a sile materiálu založený interiér. Či ide o ručne kartáčovaný africký dub na podlahe, hru svetla a tieňa na lomenej drevenej stene v obývačke pri západe slnka, odrazy v kuchynskej linke, rytmus jaseňovej lamelovej steny v kúpeľni, metalické tapety na stenách namiesto obkladov, všetko je zamerané na vytvorenie vnemu, zážitku, jedinečnej atmosféry.

Plne presklená fasáda si vyžiadala náročnejšie riešenie vykurovania a kimatizácie s inteligentným riadením. O kompletnú úpravu vzduchu sa starajú jednotky umiestnené na streche. Pri ich výbere bol maximálny dôraz kladený na minimalizáciu hlučnosti v interiéri. Požiadavkou investora bolo redukovať počet ovládacích prvkov a čo najviac zjednodušiť ovládanie celej technológie. Cez vypínače a centrálny diaľkový ovládač sa preto okrem svetelných scén riadi aj chladenie a kúrenie, A/V technika a žalúzie. Zložitú technológiu sa nám podarilo tak integrovať, že si ju človek v byte bežne vôbec neuvedomuje.

FaLang translation system by Faboba