Ateliér

BEEF je architektonický ateliér, ktorý založili Rado Buzinkay a Andrej Ferenčík krátko po ukončení štúdií na STU Bratislava, TU Wien a ETH Zürich. Od začiatku je ťažiskom ich tvorby bývanie. Najprv v mierke interiérov, neskôr rodinných domov, až po objavovanie širších súvislostí v urbanizme. Ich portfólio zahŕňa realizácie na Slovensku, v Česku, Rakúsku, Švajčiarsku a Španielsku. Medzi tie najznámejšie patria interiér penthouse na Dlhých Dieloch, rodinný dom s pátiom vo Vrakuni, rodinný dom 51 v Záhorskej Bystrici, vila Casa Fly na Malorke, projekt Danubia Park v spolupráci s ateliérom Baumschlager Eberle a interiér reštaurácie WERK v Jurkovičovej teplárni v Bratislave.

Rado Buzinkay

Narodil sa v roku 1980 v Bratislave. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave a postgraduálne štúdium na ETH v Zürichu. Od roku 2009 je autorizovaným architektom Slovenskej komory architektov.

Rado Buzinkay Ing.arch., MAS ETH

1 / 2

Andrej Ferenčík

Narodil sa v roku 1980 v Bratislave. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave. Od roku 2009 je autorizovaným architektom Slovenskej komory architektov.

Andrej Ferenčík Ing.arch.,

1 / 2

Ján Šimko

Narodil sa v roku 1988 v Žiline. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave.

Ján Šimko Ing.arch.,

1 / 2

Helena Kučerová

Narodila sa v roku 1990 vo Vranove nad Topľou. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave.

Helena Kučerová Ing.arch.,

1 / 2

Lukáš Valenčin

Narodil sa v roku 1991 v Prešove. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave. Absolvoval študijný pobyt na Politechnika Wrocławska, Wydział Architektury v Poľsku.

Lukáš Valenčin Ing.arch.,

1 / 2

Zuzana Capková

Narodila sa v roku 1993 v Čadci. Vyštudovala Fakultu architektúry STU v Bratislave. Absolvovala študijný pobyt na Faculty of Engineering Science KU Leuven v Belgicku.

Zuzana Capková Ing.arch.,

1 / 2

Martin Biznár

Narodil sa v roku 1993 v Malackách. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave. Absolvoval študijný pobyt na Bauhaus Universität vo Weimare, Nemecko.

Martin Biznár Ing.arch.

1 / 2

Peter Baroš

Narodil sa v roku 1996 na Myjave. Vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave. Absolvoval študijné pobyty na Hochschule Coburg, Fakultät Design v Nemecku, KU Leuven, Faculteit Architectuur Gent v Belgicku a Politecnico di Milano, Scuola di Architettura Urbanistica Ingegneria Delle Costruzioni v Taliansku.

Peter Baroš Ing.arch.

1 / 2

Vladyslav Barannyk

Narodil sa v roku 1996 v Kremenčuk na Ukrajine. Vyštudoval Ukrajinskú technickú univerzitu v Charkove, v štúdiu ďalej pokračuje na Stavebnej fakultu STU v Bratislave.

Vladyslav Barannyk Ing.

1 / 2

Anastasia Ivanova

Narodila sa v roku 2004 v Kryvij Rih na Ukrajine. Vyštudovala Lýceum stavebníctva a architektúry v Kryvij Rih a začala štúdium na Fakulte architektúry PGASA v Dnipre. V štúdiu ďalej pokračuje na Fakulte architektúry v STU v Bratislave

Anastasia Ivanova  

1 / 2

Anna Nagyová

Narodila sa v roku 1999 v Žiari nad Hronom. Študuje Stavebnú fakultu STU v Bratislave.

Anna Nagyová  

1 / 2

Saša

Narodila sa v roku 2021 v Hliníku nad Hronom. Vyštudovala Výcvikové kynologické centrum SAR DA.

Saša  

1 / 2